Haber

Tahran’dan dikkat çeken açıklama: İran neden Suriye’de?

İran’ın BM Temsilcisi Emir İravani ABD’nin tüm tezlerini reddetti ve ülkesinin Şam’ın isteği üzerine terörle mücadele için Suriye’de olduğunu söyledi. Iravani, açıklamasında Washington’u da aradı’ Suçun suçludan mağdura kaydırılmasıBeni çalışmakla suçladı.

İrevani BM Güvenlik Konseyi’nde yaptığı konuşmada, ABD’nin İsrail’e verdiği desteğin onu sorunun bir parçası haline getirdiğini, ABD ve bazı Batılı ülkelerin İsrail’e haksız meşru müdafaa hakkı vermeye çalıştığını, İsrail’in İsrail’e haksız meşru müdafaa hakkı vermeye çalıştığını söyledi. Filistin halkının kendi kaderini tayin hakkının bulunduğunu ve Filistin direnişini terörizmle eş tuttuklarını ifade etti. sakladığını vurguladı.

Büyükelçi, İran’ın öncelikli hedefinin bölgede herhangi bir gerilimi önlemek olduğunu, bu nedenle Gazze’de acil ateşkes ve insani yardım yönündeki uluslararası çağrıları desteklediğini vurguladı. Bununla İrevaniİran’ın güvenliğini tehlikeye atacak her türlü tehdide, saldırıya veya saldırıya karşılık vereceğini söyledi.

Pentagon, Cuma günü erken saatlerde ABD savaş uçaklarının Suriye’nin doğusunda İran Devrim Muhafızları’na bağlı iki noktaya hava saldırısı düzenlediğini, bunun başlangıçta bölgedeki ABD üsleri ve personeline yönelik insansız hava aracı ve füze saldırısına misilleme olduğunu açıklamıştı. geçen haftanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu