Haber

Bursa-Ankara Yolu Yenileme

Bursa Büyükşehir Belediyesi bir yandan yeni yollar açarken, diğer yandan mevcut yolları iyileştirme çalışmaları çerçevesinde Bursa-Ankara yolunu adım adım yeniliyor. Ana arterlerde trafiği aksatmamak için gece saatlerinde çalışan gruplar, iki gece süren hummalı çalışmayla Ankara yolu istikametinde Otosansit ve Gürsu Kavşağı’nın ortasını yeniledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede mevcut yolları daha sağlıklı hale getirmek için asfalt yenileme çalışmalarına hız verdi. İlçeler ve il merkezlerindeki ana arterlerde çalışmalar gece de devam ediyor. Bu kapsamda doğu-batı aksında Bursa trafiğinin can damarı olan Bursa-Ankara karayolunun asfaltı gece boyu devam eden çalışmalarla adım adım yenileniyor. Geçen hafta sonu Ankara istikametinde Yüksek İhtisas Kavşağı ve Mimar Sinan Kavşağı’nın ortasını yenileyen ekipler, bu hafta sonu Otosansit ve Gürsu Kavşağı’nın ortasını da yenilemek için alana indi.

zamana karşı yarış

Cuma gecesi saat 23:59’u gösterdiğinde yolun trafiğe kapanmasıyla başlayan çalışmada, hudutta frezeleme çalışması yapıldı. Cumartesi sabahı açılan yolda trafiği aksatmamak için cumartesi gece yarısından sonra asfaltlama çalışmaları başladı. Yol, asfalt dökme makineleri, merdaneler ve saha işçilerinin hummalı çalışmasıyla pazar sabahının ilk saatlerinde trafiğe açıldı. Çalışma kapsamında 1.600 ton sıcak asfalt kaplama ile yolun 1.200 metresi daha konforlu hale getirildi.

varış yönünde

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın 17 ilçesinin önceliklerinin farklı olduğunu ancak ulaşım sorununun her ilçenin ortak sorunu olduğunu hatırlattı. Bu nedenle hiçbir ilçede altyapı ve ulaşım yatırımlarından taviz vermediklerini kaydeden Başkan Aktaş, “Bursamızda karayolu ulaşımının ana omurgasını oluşturan Bursa-Ankara yolunu yenileme çalışmalarımız devam ediyor. program kapsamında Yüksek İhtisas ve Mimar Sinan Kavşağı ile Otosansit ve Gürsu Kavşağı ortasından Ankara istikametinde geçmeyi planlıyoruz.Yeniledik.Yol istikametinde yapılacak çalışmalarla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gece trafiği bir daha aksatmadan dışarı çıkıyoruz” dedi. – BURSA

bozkurthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu