Haber

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Özel Çocuklara Cağ Kebabı İkramı Yaptı

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Manisiz Ömür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte ilçede yaşayan özel çocuklara ve ailelerine pişirdiği cağ kebabını ikram etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirilen halı saha maçı sonrasında özel çocuklara cağ kebabı sözünü tuttu.

Yazıcı, Belediyenin Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen programda engelli çocuklar ve aileleriyle bir araya gelerek onlara cağ kebabı pişirip ikram etti.

Çocukların palyaço ve müzik eşliğinde oynayıp şarkı söylediği programda özel çocuk “Anıl”, Erzurum Çarşı Pazar türküsünü seslendirdi.

Cağ kebabını çok beğendiğini belirten Özel Çocuk Kulübü üyesi Cenk, Yazıcı’dan bir dahaki sefere köfte sipariş etmesini istedi. Yazıcı, Cenk’in bu isteğine “Tamam bir dahaki sefere köfte yeriz” diyerek yanıt verdi. Şöyle cevap verdi:

Merkezin bahçesinin duvarlarında çocuklarla fotoğraf çektiren Yazıcı, programın sonunda Wefa Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nin Gönül Elleri Çarşısı’na bağışladığı ayakkabıları çocuklara hediye etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yazıcı, ilçedeki özel çocuklarla yılın her günü özel olarak ilgilendiklerini, onların ihtiyaçlarını karşılamak, eğlenmek ve sosyal hayata katılmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Gönül Elleri Çarşısı kurucu gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı’nın da katıldığı etkinliğe Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çankır da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu