Haber

En Kısa Gece Eğlence Koşusu İzmir’de yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yılın en kısa gecesinde 21 Haziran’da “Tarihi Miras” ana temasıyla “En Kısa Gece Eğlence Koşusu”nu düzenledi. Smyrna Agorası’ndan başlayıp Konak Portakal Bahçesi’nde sona eren yarış, İzmir sokaklarının tarihi ve kültürel zenginliğine tanık oldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençleri spor yapmaya teşvik ederek İzmir’i gençlerin ve gençlerin buluşma yeri haline getirdi. sporİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şehri kent yapma vizyonu doğrultusunda düzenlediği koşu startı, Gençlik ve Spor SporHizmetler Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Genel Sekreteri Barış Gurur ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor ve Şube Müdürü Bahadır Eroğlu katıldı.

Smyrna Agorası önünde yapılan ısınma çalışmalarının ardından katılımcılar 2.5 parkurda Sinagog Sokağı, Kestane Pazarı Camii, Başdurak Camii, Hacı Salim Paşa Çeşmesi, İpek Pazarı Sokağı, Hüseyin Efendi Kuru Kahvesi, Milli Kütüphane Sokağı ve Saat Kulesi Meydanı’nı geçti. -kilometrelik koşu, Konak Portakal Bahçesinde ipi eline aldı. Katılımcılara hatıra madalyaları takdim edildi.

Kaynak: ANKA / Spor

atkaracalar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu